ADAYLIKLAR VE AÇILIŞ FİLMLERİ

  • Asya Pasifik En İyi Çocuk Filmi Adayı - Avustralya
  • Londra Film Festivali – Açılış Filmi - İngiltere
  • Mumbai Çocuk Filmi Festivali – Açılış Filmi – Hindistan
  • 28.İstanbul Uluslar arası Film Festivali Yarışma - Türkiye
  • Crossing Europa Film Festivali Linz - Avusturya
  • Zlin Film Festivali - Çek Cum.
  • Shanghay İnternational Film Festivali - Çin
  • Seoul Uluslar arası Film Festivali – Güney Kore
  • Melbourne Uluslarası Film Festivali - Avustralya
  • Sarayevo Uluslar arası Film Festivali - Bosna
  • Rio Film Festival - Brezilya
  • Kopenhag Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali- Danimarka
  • 36. Ghent Uluslararası  Film Festivali - Belçika
  • Stuttgart Çocuk Filmleri Festivali - Almanya
  • Stuttgart Türk-Alman Forumu Gösterim - Almanya
  • New York Türk Filmleri Festivali Gösterim - ABD
  • ICFFCY- Çocuk ve Gençlik Filmleri – Kıbrıs
  • Macaristan Kültür Festivali – Gösterim - Macaristan
  • 36. Uluslararası Filmwochenende, Wurzburg, Almanya
  • Cine Junior Film Festivali – Paris / Fransa

 

KAZANDIĞI ÖDÜLLER

  • 14. Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali - En İyi Film (Mimar isimli Alman filmiyle paylaştı)
  • 14. Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali -Halk Jürisi En İyi Film
  • 16. Adana Altın Koza Film Festivali - Halk Jürisi En İyi Film
  •  16. Adana Altın Koza Film Festivali En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu-Mustafa Uzunyılmaz
  • 23. Uluslararası Hamedan Çocuk ve Genç Yetişkinler Film Festivali-İran - En İyi Yönetmen
  •  23. Uluslararası Hamedan Çocuk ve Genç Yetişkinler Film Festivali-İran - En İyi Film
  • 8. Uluslararası Nueva Mirada Film Festivali, Arjantin - En İyi Gençlik Filmi
  • 8. Uluslararası Nueva Mirada Film Festivali, Arjantin - Özel Mansiyon Ödülü
  • 5. Uluslararası Yarevan Çocuk Filmleri Festivali, Ermenistan - En İyi Film Ödülü
  • 5. Uluslararası Yarevan Çocuk Filmleri Festivali, Ermenistan - UNICEF – En İyi Çocuk Hakları Filmi Ödülü
  • 4. Dadaş Film Festivali - Erzurum,Türkiye - En İyi Film Ödülü
  • 59. Uluslararası Berlinale Film Festivali- Yeni Nesil adaylık
  • Asya Pasific Sinema Ödülleri-En İyi Çocuk Filmi adaylık
  • 4. Bursa İpekyolu F.F. – Altın Karagöz – En İyi Yönetmen Ödülü
  •   4. Bursa İpekyolu F. F. – Altın Karagöz – Elif Bülbül - Jüri Özel Ödülü
  • 12. Olympia Çocuk ve Gençlik Film Festivali – Yunanistan - En İyi Genç Aktrist Ödülü – Elif Bülbül
  • 12. Olympia Çocuk ve Gençlik Film Festivali – Yunanistan - UNICEF Özel Ödülü
  • 10. Du Grain Film Festivali –Fransa –  En İyi Film Ödülü
  • 10. Du Grain Film Festivali – Fransa – Genç Sinemaseverler En İyi Film Ödülü
  • Uluslararası 36. Filmwochenende – Almanya/ Würzburg – Halk Jürisi En İyi Film Ödülü
  • TBMM Üstün Hizmet Ödülü - 2009
  • Uluslar arası Shaken’s Stars Film Festivali– Kazakistan – En İyi Yönetmen
  • KIEV Film Festivali- En İyi Film – Haziran 2010 - Ukrayna
  • KIEV Film Festivali – En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Mete Dönmezer – Ukrayna
  • SivaspolFilm Festivali – Jüri Özel Ödülü
  • FICIFilm Festivali - Madrid – En İyi Film
  • 4.Dünya ve İnsanlar Film Festivali - Rusya - En İyi Film
  • 2.Dream Fest Slatina - Bükreş - Jüri Özel Ödülü